Hiljutine uuring näitab, et Lõuna-Korea järgmise põlvkonna pooljuhtide tehnoloogia on juba neljandat aastat järjest USA-st maha jäänud.Keskendutakse sellele, kui palju Lõuna -Korea eelseisvat valitsuse tugiplaani vähemalt 10 triljonit võitu suurendab tööstuse konkurentsivõimet, kuna Ameerika Ühendriigid ja Jaapan pakuvad otseselt suuri toetusi pooljuhtide ettevõtete meelitamiseks.
13. mail andis Korea tööstuse tehnoloogia hindamise ja juhtimise instituut (KIT) välja 2023. aasta tööstuse tehnoloogia taseme uuringu aruande, milles avaldas uurimistulemused suuremate riikide/piirkondade tööstuse tehnoloogia taseme ja suhtelise tehnoloogia erinevuse kohta (Lõuna -Korea, United, UnitedOsariigid, Jaapan, Hiina ja Euroopa Liit).Ameerika Ühendriikide (tehnoloogia tasemega 100%) põhjal on Lõuna -Korea keskmine tööstustehnoloogia tase 88,0% (tehnoloogiavahega 0,9 aastat), EL on 93,7% (tehnoloogiavahega 0,39 aastat) on 93,7%), Jaapan on 92,9% (tehnoloogiavahega 0,39 aastat), millele järgneb Hiina 83,0% (tehnoloogiavahe 1,2 aastat).
Kui Ameerika Ühendriikide tipptehnoloogia taset peetakse 100% -liseks standardiks, on Lõuna -Koreas järgmise põlvkonna pooljuhtide tehnoloogia tase vähenenud 90,1% -lt viimases uuringus 86,0% -ni.
Järgmise põlvkonna pooljuhtide tehnoloogia Lõuna -Koreas jõudis 2019. aastal 92,9% -ni USA tasemest, vähenes 2021. aastal 90,1% -ni ja langes 2023. aastal veelgi alla 90%.
Eriti süsteemi pooljuhtide jaoks, mis on generatiivse tehisintellekti (AI) arendamisel üliolulised, ulatuvad need vaid 81,6% -ni USA tasemest.Lõuna -Korea ja Ameerika Ühendriikide tehnoloogiline lõhe on laienenud 1,3 aastani.Hiina järgneb tähelepanelikult 80,5% -lise tehnoloogilise tasemega.
Arvestades, et pooljuhid moodustavad umbes 20% Lõuna -Korea ekspordist, on eksperdid mures, et pooljuhtide konkurentsivõime nõrgenemine võib avaldada kahjulikku mõju tulevasele majanduskasvule.Korea pooljuhtide tööstuse ühing teatas, et Lõuna -Koreas on süsteemi pooljuhtide valdkonnas turuosa vaid 3%, samas kui Ameerika Ühendriigid on 70%.
Korea pooljuhtide tööstuse assotsiatsiooni tegevdirektor GI Hyun rõhutas süsteemi pooljuhtide tööstuse kasvatamise vajadust julgemate, ennetavate ja püsivate tugimeetmete järele ning väitis: "Keskmisel ja pikas perspektiivis on vaja luua ökosüsteem.kus süsteemi pooljuhtide tööstus saab iseseisvalt kasvada. "
Vaadates 25 suuremat tööstus- ja tehnoloogilist valdkonda, on Lõuna-Korea ja tehnoloogia juhtivate riikide/piirkondade vahel suurima tehnoloogilise lõhega piirkond järgmise põlvkonna lennundus, mis on 2,9 aastat vana;Järgmisena on süsinikmaterjalid (tehnoloogiavahega 1,5 aastat), keraamika (tehnoloogiavahe 1,4 -aastane) ja metallmaterjalid (tehnoloogiavahega 1,2 aastat).Lõuna -Korea on ainult tulevase väljapanekutehnoloogia esirinnas.Piirkondade, millele Lõuna -Korea saab kuue kuu jooksul järele jõuda, hõlmavad elektrilisi vesiniksõidukeid (tehnoloogiavahega 0,3 aastat) ja nutikaid kodusid (tehnoloogiavahega 0,4 aastat).
Tehnilisest vaatenurgast, peale ekraanide ja sekundaarsete akude, on Ameerika Ühendriikides kõigi 47 tehnoloogia seas kõrgeim tehnoloogia tase, mis moodustab 64,5%, samal ajal kui Jaapanil on 14, juhtides keraamikat, süsinikumaterjale ja juurtehnoloogiat;Lisaks viiele tuleviku väljapanekule on Lõuna-Korea juhtivas asendis "kaubanduslikus suure jõudlusega liitiumakutehnoloogias" ja "liitiumpatareide taaskasutamise tehnoloogia";Euroopas on kõrgeim tehnoloogia arenenud tootmisprotsessides ja seadmetes, samuti laevaehitus- ja avamerevabrikutes.
Üldine tehnoloogiline lõhe Ameerika Ühendriikide ja Lõuna -Korea vahel on viimase kaheksa aasta jooksul laienenud.Laieneb 1,4 aastalt 2013. aastal 1,5 aastani 2015. aastal, kuid säilitamine või ahenemine 1,5 aastani 2017. aastal, 1,3 aastat 2019. aastal ja 0,8 aastat 2021. aastal.
Eksperdid usuvad ühehäälselt, et kaotatud tehnoloogilise konkurentsivõime taastamiseks peab Lõuna -Korea valitsus suurendama teadus- ja arenguinvesteeringuid.